Lady Blanka...

Poloneza czas zacząć...

02-01-2018

Premier Mateusz Morawiecki, senator Anna Maria Anders, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, ambasador Piotr Wilczek – to czołówka listy gości, którzy zaszczycą swoją obecnością na 46. Międzynarodowym Balu Polonez. Odbędzie się on w dniach 10-11 lutego br. w Eden Roc Hotel w Miami Beach i będzie poświęcony „100-leciu Niepodległości Polski i Wiekom Polsko-Amerykańskiej Współpracy”. Organizatorem wydarzenia jest założony przez Lady Blankę Rosenstiel Amerykański Instytut Kultury Polskiej.

Podczas balu zostaną wręczone tradycyjne nagrody. Złoty Medal – za wkład w rozwój polskiej gospodarki i wzmocnienia relacji polsko-amerykańskich – odbierze premier Mateusz Morawiecki. Tytuł „Przyjaciela Polski” (Amicus Poloniae) – za promocję współpracy pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi – otrzyma prezydent Miami-Dade College dr Eduardo Padron, zaś Specjalne Wyróżnienie (Special Recognition) – za wybitne osiągnięcia we współpracy polsko-amerykańskiej oraz za działalność filantropijną – dostaną Ivona i Conrad Lowell. 

W balu wezmą udział także reprezentanci władz miasta Miami i goście z wielu innych krajów. Zgodnie z tradycją, następnego dnia odbędzie się uroczyste śniadanie dla gości. Po szczegóły odsyłamy do strony internetowej Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami: www.ampolinstitute.org.

Arkadiusz Rogowski

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com