W Miami odbędzie się I edycja Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii

02-01-2018

Nazwa wydarzenia...
Organizatorem...
Spotkania Polonii w...

W dniach 9-10 lutego 2018 roku w Miami odbędzie się I edycja Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii. Celem Kongresu jest integracja polskich środowisk biznesowych, zogniskowanych w kraju oraz poza jego granicami. Sama nazwa wydarzenia nawiązuje do liczby wszystkich żyjących na świecie Polaków.

Obchody przypadającej na 2018 rok setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowią doskonałą okazję do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na mapie świata i naszej ycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich gospodarczego wymiaru – mówi Grzegorz Fryc, pomysłodawca i organizator imprezy.

Program wydarzenia realizowany będzie w ramach paneli dyskusyjnych poprzedzonych prezentacją wprowadzającą. Zakres tematyczny pierwszej edycji obejmować będzie następujące bloki:

  • I. Polska na mapie świata w setną rocznicę odzyskania państwowości. Jak budować polityczną siłę Polonii w USA i na świecie, wzmacniając pozycję kraju w stosunkach międzynarodowych;
  • II. Ambasadorowie polskości. Rola Polonii w promowaniu rodzimej kultury, sztuki i sportu;
  • III. Rola miast i regionów w budowaniu pomostów polsko-polonijnej współpracy gospodarczej;
  • IV. Światowe innowacje - polskie rozdanie. Ekspansja zagraniczna polskich i polonijnych przedsiębiorstw;
  • V. Turystyka+. Potencjał segmentu usług turystycznych i medycznych w Polsce – oferta dla Polonii i nie tylko;
  • VI. Polski kapitał. Okazje inwestycyjne w Polsce, strategie inwestycyjne na Wall Street, Polski fundusz inwestycyjny.

W gronie panelistów znaleźli się między innymi: Anna Maria Anders (Pełnomocnik Rządu RP ds. Dialogu Międzynarodowego), Rita Cosby (amerykańska dziennikarka telewizyjna, trzykrotna laureatka Nagrody Emmy), Piotr Wilczek (Ambasador RP w USA), Lady Blanka Rosenstiel – (Prezes Polskiego Instytutu w Miami), Darek Barcikowski (współzałożyciel White Eagle Media, Konsul Honorowy RP w Hartford, CT), Maciej Golubiewski (Konsul RP w Nowym Jorku), Sabina Klimek (Konsul RP, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego w Nowym Jorku), Bartosz Skwarczek (współzałożyciel i Prezes G2A.COM), Jakub Medrala (twórca i dyrektor Polish-American Chamber of Commerce of Nevada) czy Krzysztof Sadecki (polski finansista i analityk biznesowy, redaktor naczelny magazynu Businessman Today).

Agenda polskiego weekendu w Miami wygląda następująco: 9 lutego (piątek): networkingowy rej po wodach zatoki Miami; 10 lutego (sobota): Kongres 60 Milionów (Eden Roc Hotel, Miami Beach); 10 lutego (sobota, g. 19:00): 46. Międzynarodowy Bal Polonez.

To nie jest pierwsza konferencja, którą organizujemy na Florydzie – mówi Grzegorz Fryc. – To jest spotkanie cykliczne, które odbywa się od 2012 roku, tyle że w tym roku pod nową nazwą. Do tej pory znane były jako konferencje istniejącej już 7 lat organizacji PANGEA. W tej tegorocznej edycji mamy partnerów w Polsce – firmę Imprestor – która partneruje z nami przy tym evencie, dzięki czemu mamy poszerzoną formę konferencji. Poza tym będzie jej kontynuacja w Polsce, która odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia, w G2A Arena, czyli w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce pod Rzeszowem. Chodzi o to, żeby i Polonia w Ameryce i Polonia w Europie miały szansę uczestnictwa w tej inicjatywie. Oczywiście ludzie z Europy też do Miami przyjeżdżają, dzięki czemu zacieśniamy znajomości i tworzymy narzędzia biznesowe do robienia międzynarodowego biznesu poprzez polską diasporę. Mam nadzieję, że to będzie rosło i stanie się największym zjazdem Polonii, zarówno w Miami w lutym, jak i latem w Rzeszowie – dodaje.

Rejestracja na konferencję dostępna jest na www.60mln.pl.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com