W Miami odbędzie się I edycja Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii

02-01-2018

Nazwa wydarzenia...
Organizatorem...
Spotkania Polonii w...

W dniach 9-10 lutego 2018 roku w Miami odbędzie się I edycja Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii. Celem Kongresu jest integracja polskich środowisk biznesowych, zogniskowanych w kraju oraz poza jego granicami. Sama nazwa wydarzenia nawiązuje do liczby wszystkich żyjących na świecie Polaków.

Obchody przypadającej na 2018 rok setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowią doskonałą okazję do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na mapie świata i naszej ycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich gospodarczego wymiaru – mówi Grzegorz Fryc, pomysłodawca i organizator imprezy.

Program wydarzenia realizowany będzie w ramach paneli dyskusyjnych poprzedzonych prezentacją wprowadzającą. Zakres tematyczny pierwszej edycji obejmować będzie następujące bloki:

  • I. Polska na mapie świata w setną rocznicę odzyskania państwowości. Jak budować polityczną siłę Polonii w USA i na świecie, wzmacniając pozycję kraju w stosunkach międzynarodowych;
  • II. Ambasadorowie polskości. Rola Polonii w promowaniu rodzimej kultury, sztuki i sportu;
  • III. Rola miast i regionów w budowaniu pomostów polsko-polonijnej współpracy gospodarczej;
  • IV. Światowe innowacje - polskie rozdanie. Ekspansja zagraniczna polskich i polonijnych przedsiębiorstw;
  • V. Turystyka+. Potencjał segmentu usług turystycznych i medycznych w Polsce – oferta dla Polonii i nie tylko;
  • VI. Polski kapitał. Okazje inwestycyjne w Polsce, strategie inwestycyjne na Wall Street, Polski fundusz inwestycyjny.

W gronie panelistów znaleźli się między innymi: Anna Maria Anders (Pełnomocnik Rządu RP ds. Dialogu Międzynarodowego), Rita Cosby (amerykańska dziennikarka telewizyjna, trzykrotna laureatka Nagrody Emmy), Piotr Wilczek (Ambasador RP w USA), Lady Blanka Rosenstiel – (Prezes Polskiego Instytutu w Miami), Darek Barcikowski (współzałożyciel White Eagle Media, Konsul Honorowy RP w Hartford, CT), Maciej Golubiewski (Konsul RP w Nowym Jorku), Sabina Klimek (Konsul RP, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego w Nowym Jorku), Bartosz Skwarczek (współzałożyciel i Prezes G2A.COM), Jakub Medrala (twórca i dyrektor Polish-American Chamber of Commerce of Nevada) czy Krzysztof Sadecki (polski finansista i analityk biznesowy, redaktor naczelny magazynu Businessman Today).

Agenda polskiego weekendu w Miami wygląda następująco: 9 lutego (piątek): networkingowy rej po wodach zatoki Miami; 10 lutego (sobota): Kongres 60 Milionów (Eden Roc Hotel, Miami Beach); 10 lutego (sobota, g. 19:00): 46. Międzynarodowy Bal Polonez.

To nie jest pierwsza konferencja, którą organizujemy na Florydzie – mówi Grzegorz Fryc. – To jest spotkanie cykliczne, które odbywa się od 2012 roku, tyle że w tym roku pod nową nazwą. Do tej pory znane były jako konferencje istniejącej już 7 lat organizacji PANGEA. W tej tegorocznej edycji mamy partnerów w Polsce – firmę Imprestor – która partneruje z nami przy tym evencie, dzięki czemu mamy poszerzoną formę konferencji. Poza tym będzie jej kontynuacja w Polsce, która odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia, w G2A Arena, czyli w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce pod Rzeszowem. Chodzi o to, żeby i Polonia w Ameryce i Polonia w Europie miały szansę uczestnictwa w tej inicjatywie. Oczywiście ludzie z Europy też do Miami przyjeżdżają, dzięki czemu zacieśniamy znajomości i tworzymy narzędzia biznesowe do robienia międzynarodowego biznesu poprzez polską diasporę. Mam nadzieję, że to będzie rosło i stanie się największym zjazdem Polonii, zarówno w Miami w lutym, jak i latem w Rzeszowie – dodaje.

Rejestracja na konferencję dostępna jest na www.60mln.pl.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com