Piłkarze Legii Warszawa w Polskim Centrum w Clearwater

01-28-2018

Prezes Polskiego...
Legionistów...
Po meczu fani i...

19 stycznia 2018 roku, największy polski klub na wschodnim wybrzeżu Florydy – Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater – gościło mistrza Polski w piłce nożnej – Legię Warszawa. Na spotkanie z Legionistami przybyli Polacy nie tylko z Florydy, ale i z wielu innych stanów.

Arkadiusz Malarz, Sebastian Szymański, Miroslav Radović zostali powitani przez Polonię gromkimi brawami oraz wiwatującym śpiewem. Spotkanie rozpoczęło się filmem, opowiadającym historię powstania Legii Warszawa. Później kibice, fani oraz sympatycy piłki nożnej mogli zadawać pytania Legionistom. Najbardziej humorystyczne padały od najmłodszych uczestników konferencji – dzieci z Polskiej Szkoły w Clearwater i Tarpon Spring. Były też wywiady, autografy i wspólne pamiątkowe zdjęcia. Polonusi nie kryli wzruszenia i radości, bo przecież być tak blisko mistrzów Polski to jedyna w swoim rodzaju okazja, której często nie mają nasi rodacy w ojczyźnie.

Następnego dnia, 20 stycznia, lokalna Polonia masowo udała się na mecz Legia Warszawa – Atletico Nacional, który odbył się w ramach turnieju Florida Cup 2018, na stadionie „Al Lang” w St. Petersburg. – Na ten mecz Polskie Centrum sprzedało ponad 230 biletów, a przed meczem zorganizowało tzw. tailgating, gdzie można było zjeść kiełbasę z grilla, pierogi czy bigos przy muzyce puszczanej przez DJ-a Gram-X z Nowego Jorku. Trybuny z kibicami Legii wypełniły się po brzegi biało-czerwonymi barwami. Wszędzie było widać nasze polskie flagi i orzełki – mówi Michał Bąk, prezes Polskiego Centrum w Clearwater.

Tradycją jest, że to dzieci wyprowadzają piłkarzy na murawę. I tym razem naszych Legionistów wyprowadziły dzieci z Polskiej Szkoły przy PC w Clearwater. Mimo przegranej 0:2 Polonia głośno kibicowała, dopingowała i śpiewała polskiej drużynie.

Po meczu fani i kibice, w sportowym nastroju, ponownie spotkali się w Polskim Centrum na sobotniej dyskotece, gdzie porządną muzykę miksował DJ Gram-X.

Pragniemy pozostać w tym duchu i dołożymy wszelakich starań, aby takie spotkania kulturalno-oświatowe odbywały się częściej, bo przecież tutaj na zachodnim wybrzeżu Florydy mamy kawałek swojej Polski, jak się o tym przekonują nasi nowi członkowie – mówi prezes klubu.

Dominika Zając-Zlobicki, bo


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,865.html

wróć

Fotorelacje

Jacht I Love Poland w Miami

Drugi weekend lutego w Miami obfitował w wydarzenia z polskim akcentem. Jednym z nich było przypłynięcie jachtu I Love Poland, który cumował przy Island Gardens Deep Harbour Marina. Przez kilka dni lokalna Polonia i liczni polonijni goście, którzy przybyli do Miami na Kongres 60 Milionów lub 47. Bal Polonaise, mieli okazję odwiedzić tę najnowocześniejszą polską jednostkę regatową. Fot. Facebook.com/PolskaFundacjaNarodowa

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com