Piłkarze Legii Warszawa w Polskim Centrum w Clearwater

01-28-2018

Prezes Polskiego...
Legionistów...
Po meczu fani i...

19 stycznia 2018 roku, największy polski klub na wschodnim wybrzeżu Florydy – Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater – gościło mistrza Polski w piłce nożnej – Legię Warszawa. Na spotkanie z Legionistami przybyli Polacy nie tylko z Florydy, ale i z wielu innych stanów.

Arkadiusz Malarz, Sebastian Szymański, Miroslav Radović zostali powitani przez Polonię gromkimi brawami oraz wiwatującym śpiewem. Spotkanie rozpoczęło się filmem, opowiadającym historię powstania Legii Warszawa. Później kibice, fani oraz sympatycy piłki nożnej mogli zadawać pytania Legionistom. Najbardziej humorystyczne padały od najmłodszych uczestników konferencji – dzieci z Polskiej Szkoły w Clearwater i Tarpon Spring. Były też wywiady, autografy i wspólne pamiątkowe zdjęcia. Polonusi nie kryli wzruszenia i radości, bo przecież być tak blisko mistrzów Polski to jedyna w swoim rodzaju okazja, której często nie mają nasi rodacy w ojczyźnie.

Następnego dnia, 20 stycznia, lokalna Polonia masowo udała się na mecz Legia Warszawa – Atletico Nacional, który odbył się w ramach turnieju Florida Cup 2018, na stadionie „Al Lang” w St. Petersburg. – Na ten mecz Polskie Centrum sprzedało ponad 230 biletów, a przed meczem zorganizowało tzw. tailgating, gdzie można było zjeść kiełbasę z grilla, pierogi czy bigos przy muzyce puszczanej przez DJ-a Gram-X z Nowego Jorku. Trybuny z kibicami Legii wypełniły się po brzegi biało-czerwonymi barwami. Wszędzie było widać nasze polskie flagi i orzełki – mówi Michał Bąk, prezes Polskiego Centrum w Clearwater.

Tradycją jest, że to dzieci wyprowadzają piłkarzy na murawę. I tym razem naszych Legionistów wyprowadziły dzieci z Polskiej Szkoły przy PC w Clearwater. Mimo przegranej 0:2 Polonia głośno kibicowała, dopingowała i śpiewała polskiej drużynie.

Po meczu fani i kibice, w sportowym nastroju, ponownie spotkali się w Polskim Centrum na sobotniej dyskotece, gdzie porządną muzykę miksował DJ Gram-X.

Pragniemy pozostać w tym duchu i dołożymy wszelakich starań, aby takie spotkania kulturalno-oświatowe odbywały się częściej, bo przecież tutaj na zachodnim wybrzeżu Florydy mamy kawałek swojej Polski, jak się o tym przekonują nasi nowi członkowie – mówi prezes klubu.

Dominika Zając-Zlobicki, bo


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,865.html

wróć

Fotorelacje

Uroczystość przy pomniku gen. T. Kościuszki w St. Petersburg

6 maja 2018 roku Polonia ze środkowo-zachodniej części Florydy spotkała się przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki w Williams Park w St. Petersburg w celu uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Organizatorem uroczystości, jak każdego roku, był Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Tampa Bay, który jest także fundatorem tego wzniesionego w 2000 roku pomnika autorstwa Andrzeja Pityńskiego. Fot. Jola Piatek

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
05-25-2018
Dyżur konsularny w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater
05-26-2018
Piknik Szkoły Języka Polskiego im. św. Wojciecha w Filadelfii
05-26-2018
Festiwal „Polska przez wieki”
05-26-2018
Wieczór karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
05-26-2018
Casting do konkursu Miss Polonia CT 2019
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com