Polonijna Kolacja Wigilijna w North Lauderdale

01-02-2018

Członkowie klubu,...
Atmosfera spotkania...
Do kolęd na...
Nie zabrakło...
W spotkaniu udział...
Tak wyglądała 24...

W niedzielę 24 grudnia – tego samego dnia, w którym do wigilijnej wieczerzy usiedli rodacy w ojczyźnie – do Polonijnej Wigilii zasiedli członkowie Polsko-Amerykańskiego Klubu Polonez w North Lauderdale. W spotkaniu udział wzięło około 140 osób, a tradycyjne puste miejsce przy stole zajął bezdomny.

Była wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, a następnie podano przystawki z trzech rodzajów śledzi. W wigilijnym menu znalazły się również zupa grzybowa i ryba panierowana mahimahi w sosie cytrynowym z ziemniakami i warzywami na gorąco, a także 300 pierogów od pani Madro, która w ten sposób podziękowała rodakom za modlitwy w intencji chorej wnuczki. Nie zabrakło owoców, ciast, kompotu z suszonych śliwek, kawy i herbaty. – Licząc każdą potrawę z osobna na pewno mieliśmy ponad dwanaście różnych tradycyjnych rodzajów przekąsek – mówi prezes Klubu Polonez Włodzimierz Trawiński.

Tego wieczoru najbardziej zaangażowani w tym roku w działalność klubową członkowie klubu dostali drobne upominki, a członkowie, którzy przygotowali wigilię, róże i wino.

Potem przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie akordeonu Jerzego Życzyńskiego, który przygotował także wizualizację bożonarodzeniową na ekranie nad sceną. - Atmosfera była ciepła i rodzinna, bo przecież tutaj w klubie jesteśmy jedną rodziną, a klub to trochę drugi dom – podkreśla prezes Trawiński.

Po kolędowaniu większość uczestników wigilii udało się na pasterkę do Kościoła Polskiej Misji w Pompano Beach.

opr. bo

wróć
~DCK
2018-02-09 18:04:42
Zgłoś do moderacji
Przepraszam ja nie Jankowski tylko dlugoletni czlonek klubu i do tego czasu nie wiesz ze Jankowski zostal Prezydentem klubu "polonez' PORAZ 3 CI BYL 2008,2013,2014 I TERAZ NA DWA LATA 2018 I 2019,A TY KIM JESTES JESTES CZLONKIEM TO PRYJC NA ZEBRANIE I SIE PRZEDSTAW ZE JESTE KOT 69 DO SPOTKANIA NA ZEBRANIU 5 MARCA . DO ZOBACZENIA ZAPRASZAM DO ZAPISANIA SIE NA CZLONKA KLUBU
~kot69
2018-01-10 03:16:54
Zgłoś do moderacji
I co DCK bales sie odezwac,rozgladalem sie za Toba,ale nie widzialem nikogo kto by ciebie przypominal.Mysle,ze poprostu jestes Jankowskim,tym Zlewem z Pomorza.Olal Ciebie I na drugi raz sie nieodzywaj-jestes zero !!!!!!!!!!!!!!
~kot69
2018-01-07 19:58:42
Zgłoś do moderacji
Nie,nie kopne Go ale opluje jak sie ujawnisz bo mi zalezy na tym zebys to zobaczy.Ty DCK jak cie poznac to pokaze Tobie co sie robi z takimi jak jankowski.Ja bede miec kota w kieszeni.
~DLUGOLETNI CZLONEK KLUBU
2018-01-04 18:48:00
Zgłoś do moderacji
kot 69 przyjdz na zebranie 8 stycznia i powtoz slowa ktore tu piszesz .UKLON ZLOZ PRZED JANKOWSKIM.
~kot69
2018-01-03 11:19:08
Zgłoś do moderacji
Przepiekna urocz wspolna kolacja Wigilijna.Przepiekna atmosfera-wielkie dzieki organizatorom.Jestem naprawde zadowolony zwlaszcza,ze nie bylo tego oszoloma Jankowskiego!

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com