Polonijna Wigilia w Klubie Korona

01-02-2018

Prezent dostało...
Ku uciesze dzieci,...
Radości i śmiechu...
Tradycyjne łamanie...
W Polonijnej...
Wspólne kolędowanie...
Wspólny wigilijny...
Klubowa szopka....
O wigilijny stół...

17 grudnia 2017 roku na Polance Klubu Korona w Palm Coast odbyła się Polonijna Wigilia. Nadejście Jezusa w tradycyjny polski sposób świętowało kilkadziesiąt osób.

Każdy z uczestników wigilii przyniósł na wspólny stół swoje ulubione danie, którym podzielił się z innymi. Dzięki temu stół był w pełni zastawiony. Najpierw, przy pięknej dekoracji i wyjątkowej atmosferze, członkowie klubu połamali się opłatkiem, a później wspólnie zaśpiewali polskie kolędy.

Dzieci doczekały się wizyty aż dwóch Mikołajów. – Radości i śmiechu było co niemiara. Każde dziecko dostało od Mikołaja paczkę świąteczną – mówi Małgorzata Świerczyńska-Holik, rzeczniczka Klubu Korona. – To było piękne niedzielne, świąteczne popołudnie, pełne spokoju, serdecznej rodzinnej atmosfery w gronie polonijnych przyjaciół – dodaje.           

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com