Legia Warszawa Przy okazji występu...

Piłkarze Legii Warszawa zagrają na Florydzie

12-07-2017

Mistrz Polski Legia Warszawa zagra w styczniu 2018 roku w turnieju Florida Cup. W tym stanie piłkarze zespołu odbędą pierwsze zimowe zgrupowanie, a korzystając z okazji, spotkają się również z lokalną Polonią – 12 stycznia w Fort Lauderdale, zaś 19 stycznia w Clearwater. Będzie to idealna okazja na rozmowę czy pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami warszawskiego klubu, w której gra kilku reprezentantów Polski.

 W turnieju Florida Cup 2018 Legia Warszawa, obok PSV Eindhoven i Glasgow Rangers, zagra jako jedna z trzech europejskich drużyn. Nie zabraknie też czołowych zespołów z Ameryki Południowej.

Udział we Florida Cup 2018 będzie dla nas doskonałym uzupełnieniem pierwszego zimowego zgrupowania – mówi trener legionistów Romeo Jozak. – Połączenie świetnej infrastruktury i idealnego klimatu z meczami na bardzo wysokim poziomie sportowym, stwarzają doskonałe warunki do budowy formy przed wiosennymi rozgrywkami. Jestem przekonany, że zbierzemy podczas tego zgrupowania bardzo wiele cennych doświadczeń, które zaprocentują w drugiej połowie sezonu – dodaje.

Turniej rozgrywany będzie w dniach od 10 do 20 stycznia. Weźmie w nim udział 8 zespołów. Legia Warszawa rozegra dwa mecze, a jej rywalami będą Atletico National z Kolumbii, triumfator Copa Libertadores w 2016 roku – najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Ameryce Południowej oraz obecny półfinalista rozgrywek, oraz mistrz Ekwadoru Barcelona Sporting Club. W turnieju wezmą udział również brazylijskie Atletico Mineiro, Fluminense F.C. i Corinthians Paulista.

Mecze Legii

Mecz z SC Barceloną Legia Warszawa rozegra w sobotę 13 stycznia o godz. 15:00 (21:00 czasu polskiego) w Fort Lauderdale, zaś z Atletico Nacional w sobotę 20 stycznia o godz. 18:00 (00:00 czasu polskiego) w Saint Petersburg.

Podczas każdego dnia meczowego klub z Warszawy zorganizuje dla wszystkich fanów mieszkających w Stanach Zjednoczonych wiele atrakcji, które urozmaicą na stadionie oczekiwanie na mecz. – We wspólnym gronie legijnej społeczności będziemy mogli porozmawiać o futbolu, emocjach związanych z meczem i nawiązać nowe, piłkarskie przyjaźnie – obiecują włodarze Legii.

Jesteśmy zadowoleni, że nasza międzynarodowa aktywność oraz marka Legii Warszawa zaowocowały zaproszeniem na ten prestiżowy turniej – mówi pełnomocnik zarządu Legii Warszawa Tomasz Zahorski. – Floryda to idealne miejsce na zimowe zgrupowania dla drużyn piłkarskich, co potwierdziło już swoją obecnością w ostatnich latach wiele czołowych europejskich klubów. Dla Legii to nie tylko okazja do treningu w doskonałych warunkach oraz konfrontacji z wymagającymi rywalami, ale – co równie ważne – szansa na zaprezentowanie się publiczności w Stanach Zjednoczonych. Wiemy, że mamy tam swoich kibiców i fan kluby, przede wszystkim wśród bardzo licznej polskiej społeczności mieszkającej w Ameryce. Udział we Florida Cup będzie świetną okazją do bezpośredniego spotkania się z nimi – dodaje.

Spotkania z Polonią

Podczas zimowego zgrupowania w USA zostaną także zorganizowane dwa oficjalne spotkania piłkarzy z Polakami, mieszkającymi na co dzień w Stanach Zjednoczonych. Na 12 stycznia zostało zaplanowane spotkanie z Legią w Fort Lauderdale, a na 19 stycznia w Clearwater.

Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater organizuje grupowe wyjście na mecz 13 stycznia. Cena biletu to 35 dolarów na sektory 6-7. Dzień wcześniej, czyli w piątek 19 stycznia, wieczorem w Polskim Centrum odbędzie się spotkanie z piłkarzami i sztabem szkoleniowym Legii. Wstęp na to spotkanie będzie darmowy, a podczas niego będzie szansa na zadawanie pytań, robienie zdjęć i zbieranie autografów. Nie powinno zabraknąć grających w Legii reprezentantów Polski: Michała Pazdana, Artura Jędrzejczyka czy Krzysztofa Mączyńskiego. Dodatkowo przed meczem zorganizowane będzie „tailgating party” na parkingu stadionu, a po meczu piłkarze zostaną zaproszeni na oficjalne „afterparty” z dyskoteką.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-20-2018
Koncert Krzysztofa Medyny i Adama Makowicza
07-21-2018
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-21-2018
Dyskoteka w Polskim Centrum im. św. Jana Pawła II w Clearwater
07-21-2018
Kongres 60 milionów – edycja Buffalo
07-21-2018
Turniej tenisa stołowego w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com