Legia Warszawa Przy okazji występu...

Piłkarze Legii Warszawa zagrają na Florydzie

12-07-2017

Mistrz Polski Legia Warszawa zagra w styczniu 2018 roku w turnieju Florida Cup. W tym stanie piłkarze zespołu odbędą pierwsze zimowe zgrupowanie, a korzystając z okazji, spotkają się również z lokalną Polonią – 12 stycznia w Fort Lauderdale, zaś 19 stycznia w Clearwater. Będzie to idealna okazja na rozmowę czy pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami warszawskiego klubu, w której gra kilku reprezentantów Polski.

 W turnieju Florida Cup 2018 Legia Warszawa, obok PSV Eindhoven i Glasgow Rangers, zagra jako jedna z trzech europejskich drużyn. Nie zabraknie też czołowych zespołów z Ameryki Południowej.

Udział we Florida Cup 2018 będzie dla nas doskonałym uzupełnieniem pierwszego zimowego zgrupowania – mówi trener legionistów Romeo Jozak. – Połączenie świetnej infrastruktury i idealnego klimatu z meczami na bardzo wysokim poziomie sportowym, stwarzają doskonałe warunki do budowy formy przed wiosennymi rozgrywkami. Jestem przekonany, że zbierzemy podczas tego zgrupowania bardzo wiele cennych doświadczeń, które zaprocentują w drugiej połowie sezonu – dodaje.

Turniej rozgrywany będzie w dniach od 10 do 20 stycznia. Weźmie w nim udział 8 zespołów. Legia Warszawa rozegra dwa mecze, a jej rywalami będą Atletico National z Kolumbii, triumfator Copa Libertadores w 2016 roku – najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Ameryce Południowej oraz obecny półfinalista rozgrywek, oraz mistrz Ekwadoru Barcelona Sporting Club. W turnieju wezmą udział również brazylijskie Atletico Mineiro, Fluminense F.C. i Corinthians Paulista.

Mecze Legii

Mecz z SC Barceloną Legia Warszawa rozegra w sobotę 13 stycznia o godz. 15:00 (21:00 czasu polskiego) w Fort Lauderdale, zaś z Atletico Nacional w sobotę 20 stycznia o godz. 18:00 (00:00 czasu polskiego) w Saint Petersburg.

Podczas każdego dnia meczowego klub z Warszawy zorganizuje dla wszystkich fanów mieszkających w Stanach Zjednoczonych wiele atrakcji, które urozmaicą na stadionie oczekiwanie na mecz. – We wspólnym gronie legijnej społeczności będziemy mogli porozmawiać o futbolu, emocjach związanych z meczem i nawiązać nowe, piłkarskie przyjaźnie – obiecują włodarze Legii.

Jesteśmy zadowoleni, że nasza międzynarodowa aktywność oraz marka Legii Warszawa zaowocowały zaproszeniem na ten prestiżowy turniej – mówi pełnomocnik zarządu Legii Warszawa Tomasz Zahorski. – Floryda to idealne miejsce na zimowe zgrupowania dla drużyn piłkarskich, co potwierdziło już swoją obecnością w ostatnich latach wiele czołowych europejskich klubów. Dla Legii to nie tylko okazja do treningu w doskonałych warunkach oraz konfrontacji z wymagającymi rywalami, ale – co równie ważne – szansa na zaprezentowanie się publiczności w Stanach Zjednoczonych. Wiemy, że mamy tam swoich kibiców i fan kluby, przede wszystkim wśród bardzo licznej polskiej społeczności mieszkającej w Ameryce. Udział we Florida Cup będzie świetną okazją do bezpośredniego spotkania się z nimi – dodaje.

Spotkania z Polonią

Podczas zimowego zgrupowania w USA zostaną także zorganizowane dwa oficjalne spotkania piłkarzy z Polakami, mieszkającymi na co dzień w Stanach Zjednoczonych. Na 12 stycznia zostało zaplanowane spotkanie z Legią w Fort Lauderdale, a na 19 stycznia w Clearwater.

Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater organizuje grupowe wyjście na mecz 13 stycznia. Cena biletu to 35 dolarów na sektory 6-7. Dzień wcześniej, czyli w piątek 19 stycznia, wieczorem w Polskim Centrum odbędzie się spotkanie z piłkarzami i sztabem szkoleniowym Legii. Wstęp na to spotkanie będzie darmowy, a podczas niego będzie szansa na zadawanie pytań, robienie zdjęć i zbieranie autografów. Nie powinno zabraknąć grających w Legii reprezentantów Polski: Michała Pazdana, Artura Jędrzejczyka czy Krzysztofa Mączyńskiego. Dodatkowo przed meczem zorganizowane będzie „tailgating party” na parkingu stadionu, a po meczu piłkarze zostaną zaproszeni na oficjalne „afterparty” z dyskoteką.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Zabawa wielkanocna w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski

W sobotę 17 marca 2018 roku w Amerykańsko-Polskim Klubie Sobieski w Greenacres (4725 Lake Worth Road) odbyła się Zabawa Wielkanocna dla Dzieci. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt dzieci. W programie imprezy były między innymi: wspólne przygotowania palemek wielkanocnych, malowanie pisanek, zabawa z Wielkanocnym Zajączkiem czy szukanie jajek-niespodzianek. Nie zabrakło też pysznych polskich przysmaków. Fot. Archiwum Klubu Sobieski

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
03-25-2018
Spotkanie poświęcone korzystaniu ze źródeł genealogicznych
03-25-2018
Doroczna akcja „Dzieci dzieciom” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby
03-25-2018
Rekolekcje w Parafii MB Częstochowskiej w Bostonie
03-25-2018
Niedziela z Pisanką na Polance
03-25-2018
Brunch Gniazda Sokołów #36
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com