Legia Warszawa Przy okazji występu...

Piłkarze Legii Warszawa zagrają na Florydzie

12-07-2017

Mistrz Polski Legia Warszawa zagra w styczniu 2018 roku w turnieju Florida Cup. W tym stanie piłkarze zespołu odbędą pierwsze zimowe zgrupowanie, a korzystając z okazji, spotkają się również z lokalną Polonią – 12 stycznia w Fort Lauderdale, zaś 19 stycznia w Clearwater. Będzie to idealna okazja na rozmowę czy pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami warszawskiego klubu, w której gra kilku reprezentantów Polski.

 W turnieju Florida Cup 2018 Legia Warszawa, obok PSV Eindhoven i Glasgow Rangers, zagra jako jedna z trzech europejskich drużyn. Nie zabraknie też czołowych zespołów z Ameryki Południowej.

Udział we Florida Cup 2018 będzie dla nas doskonałym uzupełnieniem pierwszego zimowego zgrupowania – mówi trener legionistów Romeo Jozak. – Połączenie świetnej infrastruktury i idealnego klimatu z meczami na bardzo wysokim poziomie sportowym, stwarzają doskonałe warunki do budowy formy przed wiosennymi rozgrywkami. Jestem przekonany, że zbierzemy podczas tego zgrupowania bardzo wiele cennych doświadczeń, które zaprocentują w drugiej połowie sezonu – dodaje.

Turniej rozgrywany będzie w dniach od 10 do 20 stycznia. Weźmie w nim udział 8 zespołów. Legia Warszawa rozegra dwa mecze, a jej rywalami będą Atletico National z Kolumbii, triumfator Copa Libertadores w 2016 roku – najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Ameryce Południowej oraz obecny półfinalista rozgrywek, oraz mistrz Ekwadoru Barcelona Sporting Club. W turnieju wezmą udział również brazylijskie Atletico Mineiro, Fluminense F.C. i Corinthians Paulista.

Mecze Legii

Mecz z SC Barceloną Legia Warszawa rozegra w sobotę 13 stycznia o godz. 15:00 (21:00 czasu polskiego) w Fort Lauderdale, zaś z Atletico Nacional w sobotę 20 stycznia o godz. 18:00 (00:00 czasu polskiego) w Saint Petersburg.

Podczas każdego dnia meczowego klub z Warszawy zorganizuje dla wszystkich fanów mieszkających w Stanach Zjednoczonych wiele atrakcji, które urozmaicą na stadionie oczekiwanie na mecz. – We wspólnym gronie legijnej społeczności będziemy mogli porozmawiać o futbolu, emocjach związanych z meczem i nawiązać nowe, piłkarskie przyjaźnie – obiecują włodarze Legii.

Jesteśmy zadowoleni, że nasza międzynarodowa aktywność oraz marka Legii Warszawa zaowocowały zaproszeniem na ten prestiżowy turniej – mówi pełnomocnik zarządu Legii Warszawa Tomasz Zahorski. – Floryda to idealne miejsce na zimowe zgrupowania dla drużyn piłkarskich, co potwierdziło już swoją obecnością w ostatnich latach wiele czołowych europejskich klubów. Dla Legii to nie tylko okazja do treningu w doskonałych warunkach oraz konfrontacji z wymagającymi rywalami, ale – co równie ważne – szansa na zaprezentowanie się publiczności w Stanach Zjednoczonych. Wiemy, że mamy tam swoich kibiców i fan kluby, przede wszystkim wśród bardzo licznej polskiej społeczności mieszkającej w Ameryce. Udział we Florida Cup będzie świetną okazją do bezpośredniego spotkania się z nimi – dodaje.

Spotkania z Polonią

Podczas zimowego zgrupowania w USA zostaną także zorganizowane dwa oficjalne spotkania piłkarzy z Polakami, mieszkającymi na co dzień w Stanach Zjednoczonych. Na 12 stycznia zostało zaplanowane spotkanie z Legią w Fort Lauderdale, a na 19 stycznia w Clearwater.

Polskie Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater organizuje grupowe wyjście na mecz 13 stycznia. Cena biletu to 35 dolarów na sektory 6-7. Dzień wcześniej, czyli w piątek 19 stycznia, wieczorem w Polskim Centrum odbędzie się spotkanie z piłkarzami i sztabem szkoleniowym Legii. Wstęp na to spotkanie będzie darmowy, a podczas niego będzie szansa na zadawanie pytań, robienie zdjęć i zbieranie autografów. Nie powinno zabraknąć grających w Legii reprezentantów Polski: Michała Pazdana, Artura Jędrzejczyka czy Krzysztofa Mączyńskiego. Dodatkowo przed meczem zorganizowane będzie „tailgating party” na parkingu stadionu, a po meczu piłkarze zostaną zaproszeni na oficjalne „afterparty” z dyskoteką.

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com