Andrzejki w polonijnych klubach na Florydzie

12-05-2017

W większości...
W Klubie Korona w...
W Klubie Polonez...
Andrzejkowe wróżby...
Obgryzanie jabłek...
W...

Jak co roku w polonijnych klubach na Florydzie odbyły się imprezy andrzejkowe. W tym roku kalendarzowe Andrzejki wypadały w nocy ze środy na czwartek, dlatego w większości klubów zabawy odbyły się w sobotę 25 listopada.

W Klubie Korona w Palm Coast w dyskotece „Dla Andrzeja” udział wzięło kilkadziesiąt osób. Poza muzyką były też typowe andrzejkowe zabawy: wróżby z wosku, wyścig butów, rzut monetą do wiadra z wodą, a nawet obgryzanie jabłek zawieszonych na sznurkach. Przy ognisku każdy mógł sobie upiec kiełbaskę.

W Polsko-Amerykańskim Klubie Polonez w North Lauderdale na Andrzejkach bawiła się cała sala. Tutaj również nie zabrakło andrzejkowych wróżb, a o muzykę zadbał DJ Irek. Odbyła się też licytacja obrazów Kiki Gerber. 

Z kolei w Klubie Polonia Inc. w St. Petersburg bawiono się przy muzyce zespołu Sweet Harmony.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com