Święto Niepodległości w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs

12-04-2017

Dzieci wychowane na...
Program artystyczny...
W uroczystości...

W sobotę 11 listopada br. w Klubie Polonia Inc. w St. Petersburg odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Jej organizatorem była Polska Szkoła im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarpon Springs.

W uroczystości udział wzięli m.in.: przedstawiciel Wojska Polskiego z bazy w Tampa Bay płk. Andrzej Trzaska, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Zachodniej Florydy Walter Gołębiewski oraz ks. Andrzej Gorczyca. Program artystyczny – patriotyczne piosenki i wiersze – zaprezentowali na scenie uczniowie szkoły.

To wydarzenie zaszczepiające w naszych polonijnych dzieciach historię ojczyzny, taka historia w pigułce. Ale zawsze cieszy się to wielką popularnością. Publiczność bardzo lubi, kiedy te dzieciaki występują. Są hojnie nagradzane brawami i osobistymi podziękowaniami. Trzeba przyznać, że jest to jednak program trudny. Tej grupie wiekowej trzeba umiejętnie przedstawić tamtą historię, a przecież dzieci wychowane na obczyźnie nie stykają się z nią tak często, jak ich rówieśnicy w Polsce. Raz w tygodniu na lekcjach musimy im przedstawić to tak, by wiedziały i rozumiały, czego się uczą – tłumaczy dyrektorka Polskiej Szkoły w Tarpon Springs Elżbieta Leśniak.

Do Polskiej Szkoły w Tarpon Springs uczęszcza w tym roku 45 uczniów. W styczniu 2018 roku otworzona zostanie jej filia w St. Petersburgu (więcej o tym w świątecznym numerze „Białego Orła”). Zapisy już trwają.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com