34 lata Klubu Korona w Palm Coast

12-02-2017

34. rocznicę Korony...
Bal rozpoczął się...
Obsługa bufetu...
Prezes Korony...
Świętowanie 34 lat...
Wręczono również...

18 listopada br. w polonijnym Klubie Korona w Palm Coast odbył się uroczysty bal z okazji 34. rocznicy założenia organizacji. Uroczystość miała miejsce w nowej sali parafialnej przy kościele St. Mary w Koronie. Dla członków klubu wstęp był darmowy, a pozostali goście donacją wsparli działalność Korony.

Bal rozpoczął się od obiadu z deserem. Następnie oficjalną część bankietu rozpoczął przemówieniem prezes klubu Marcin Waszkiewicz. Mówił o patriotyzmie, polskości i wielkiej wartości niezatracania polskiej mowy i kultywowania polskich tradycji na emigracji. Podkreślił, że powinno się to odbywać nie tylko w polonijnych klubach, ale również w rodzinnych domach Polonusów, co jest wielkim zadaniem dla rodziców i dziadków.

Warto pracować

Prezes Korony docenił też aktywnych członków Polonii, ich pracę, poświęcenie i zaangażowanie. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy uznania oraz znaczki flagi polsko-amerykańskiej za pełną pasji i aktywną pracę społeczną na rzecz Polonii. Nagrodzony został również sam Marcin Waszkiewicz. 

Kolejnym punktem oficjalnej części balu były wyróżnienia za wieloletnią, oddaną pracę na rzecz organizacji. Dyplomy i tytuł Honorowego Członka Klubu otrzymali: Włodzimierz Irena Krupiński, Janina Gomolka, Walter i Jane Ozierscy, Anna Gackowski oraz pośmiertnie Roman Gackowski.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę taneczną. Chorego tego dnia DJ DU zastąpił za konsolą duet Marcin Waszkiewicz – Andrzej Skalowski. Spisali się na medal, podobnie jak obsługa bufetu, a świętowanie trwało do północy.         

Cały czas do przodu

Klub Korona powstał na początku lat 80. XX wieku z inicjatywy Pauliny Korzon. Pierwsze zebranie założycielskie odbyło się 16 stycznia 1982 roku. Do nowo powstałej organizacji zapisało się około 150 członków. Pierwszym prezesem został Edward Kiziukiewicz, a jego zastępcą George Krzyżanowski.

Organizowano ogniska, zabawy taneczne, odczyty, konkursy i wycieczki. Członkowie klubu brali czynny udział w obchodach uroczystości rocznicowych (Konstytucja 3 Maja, Święto Niepodległości), w festiwalach innych grup etnicznych oraz uroczystościach stanowych. W 1996 roku stowarzyszeniu poświęcono przepięknie wyhaftowany przez polskie siostry „Boromeuszki” sztandar polonijny. Ważną datą dla organizacji jest również 20 stycznia 2010 roku, gdy została zakupiona nowa posiadłość pod adresem: 2925 W Hwy 100, Bunnell, FL 32110. To tutaj na znanej i lubianej Polance odbywa się większość klubowych imprez – ogniska, zabawy, koncerty czy uroczystości rocznicowe.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-20-2018
Koncert Krzysztofa Medyny i Adama Makowicza
07-21-2018
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-21-2018
Dyskoteka w Polskim Centrum im. św. Jana Pawła II w Clearwater
07-21-2018
Kongres 60 milionów – edycja Buffalo
07-21-2018
Turniej tenisa stołowego w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com