34 lata Klubu Korona w Palm Coast

12-02-2017

34. rocznicę Korony...
Bal rozpoczął się...
Obsługa bufetu...
Prezes Korony...
Świętowanie 34 lat...
Wręczono również...

18 listopada br. w polonijnym Klubie Korona w Palm Coast odbył się uroczysty bal z okazji 34. rocznicy założenia organizacji. Uroczystość miała miejsce w nowej sali parafialnej przy kościele St. Mary w Koronie. Dla członków klubu wstęp był darmowy, a pozostali goście donacją wsparli działalność Korony.

Bal rozpoczął się od obiadu z deserem. Następnie oficjalną część bankietu rozpoczął przemówieniem prezes klubu Marcin Waszkiewicz. Mówił o patriotyzmie, polskości i wielkiej wartości niezatracania polskiej mowy i kultywowania polskich tradycji na emigracji. Podkreślił, że powinno się to odbywać nie tylko w polonijnych klubach, ale również w rodzinnych domach Polonusów, co jest wielkim zadaniem dla rodziców i dziadków.

Warto pracować

Prezes Korony docenił też aktywnych członków Polonii, ich pracę, poświęcenie i zaangażowanie. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy uznania oraz znaczki flagi polsko-amerykańskiej za pełną pasji i aktywną pracę społeczną na rzecz Polonii. Nagrodzony został również sam Marcin Waszkiewicz. 

Kolejnym punktem oficjalnej części balu były wyróżnienia za wieloletnią, oddaną pracę na rzecz organizacji. Dyplomy i tytuł Honorowego Członka Klubu otrzymali: Włodzimierz Irena Krupiński, Janina Gomolka, Walter i Jane Ozierscy, Anna Gackowski oraz pośmiertnie Roman Gackowski.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę taneczną. Chorego tego dnia DJ DU zastąpił za konsolą duet Marcin Waszkiewicz – Andrzej Skalowski. Spisali się na medal, podobnie jak obsługa bufetu, a świętowanie trwało do północy.         

Cały czas do przodu

Klub Korona powstał na początku lat 80. XX wieku z inicjatywy Pauliny Korzon. Pierwsze zebranie założycielskie odbyło się 16 stycznia 1982 roku. Do nowo powstałej organizacji zapisało się około 150 członków. Pierwszym prezesem został Edward Kiziukiewicz, a jego zastępcą George Krzyżanowski.

Organizowano ogniska, zabawy taneczne, odczyty, konkursy i wycieczki. Członkowie klubu brali czynny udział w obchodach uroczystości rocznicowych (Konstytucja 3 Maja, Święto Niepodległości), w festiwalach innych grup etnicznych oraz uroczystościach stanowych. W 1996 roku stowarzyszeniu poświęcono przepięknie wyhaftowany przez polskie siostry „Boromeuszki” sztandar polonijny. Ważną datą dla organizacji jest również 20 stycznia 2010 roku, gdy została zakupiona nowa posiadłość pod adresem: 2925 W Hwy 100, Bunnell, FL 32110. To tutaj na znanej i lubianej Polance odbywa się większość klubowych imprez – ogniska, zabawy, koncerty czy uroczystości rocznicowe.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com