W związku z...

Dyżur konsularny w Clearwater

08-12-2017

Na przełomie sierpnia i września br. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II (1521 North Saturn Avenue) w Clearwater odbędzie się dyżur konsularny. Jak poinformował Wydział Konsularny Ambasady RP w Waszyngtonie, w związku z wyczerpaniem zapisów na 1 i 2 września, dodatkowym dniem przyjmowania wniosków paszportowych będzie czwartek 31 sierpnia w godz. 9.00 – 17.00.

Aby umówić się na spotkanie z konsulem należy wysłać e-mail na adres: washington.consular@msz.gov.pl.

W temacie należy wpisać: DYŻUR W CLEARWATER, zaś w treści następujące informacje: imię i nazwisko, numer PESEL lub numer posiadanego polskiego paszportu. W przypadku pierwszego paszportu dla dziecka należy załączyć skan polskiego aktu urodzenia dziecka. W przypadku pierwszego paszportu dla osoby dorosłej należy załączyć skan potwierdzenia posiadania obywatelstwa od wojewody, polski odpis aktu urodzenia oraz polski odpis aktu małżeństwa (osoby zamężne)

Podczas dyżuru opłaty przyjmowane będą wyłącznie w formie Money Order lub Cashier’s Check wystawionym dla „Embassy of the Republic of Poland”. Kwotę opłaty otrzymają Państwo po zgłoszeniu udziału w dyżurze.

W październiku br. odbędzie się także dyżur konsularny w Miami. Jego dokładna data nie jest jeszcze znana.   

opr. ar

wróć

Fotorelacje

Polska Noc na Stadionie

Polskie akcenty zdominowały stadion New Britain Stadium w sobotni wieczór 5 sierpnia podczas Polskiej Nocy z drużyną baseballu New Britain Bees. Z tej okazji na stadionie można było usłyszeć polską muzykę, skosztować polskiej kuchni oraz zrobić sobie zdjęcie z jedną z kilku polskich maskotek, jak np. pszczółką Mają. Kostium pszczółki Mai jest najnowszym nabytkiem drużyny. Fot. Adrian Baron

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com