Działalność...

Skontaktuj się z fundacją Direct Help to Eastern Europe i sprawdź, jak możesz pomóc

07-31-2017

Fundacja Direct Help to Eastern Europe (DHEE) istnieje od 1992 roku. Została założona przez Elżbietę Nazarian i już od ponad 24 lat wspiera domy dziecka w Polsce, Armenii i na Ukrainie. Działalność fundacji polega na bezpośredniej pomocy – na rzecz placówek są przekazywane nie wpłaty pieniężne, ale konkretne rzeczy, które trafiają bezpośrednio do dzieci za pośrednictwem zaufanych ludzi. Te osoby, za pieniądze przekazane im przez Fundację, same kupują potrzebne artykuły i następnie zawożą je do wybranego domu dziecka. DHEE wspiera nie tylko domy dziecka, ale również inne placówki – hospicja, ośrodki prowadzone przez siostry zakonne lub fundacje, szkoły specjalne, rodzinne domy dziecka itp.

Podczas pobytu w Polsce możesz odwiedzić dowolny dom dziecka i zakupić dla dzieci prezenty – coś, co jest im najbardziej potrzebne. Jeśli nie lecisz do Polski tego lata, możesz złożyć donację na dzieci i ta donacja będzie wykorzystana na zakup prezentów dla wybranego przez ciebie domu dziecka. Jeśli przy wysłaniu czeku zaznaczysz, na co konkretnie chciałbyś, aby zostały przeznaczone pieniądze, postaramy się spełnić to życzenie – mówi Elżbieta Nazarian i dodaje: Stwórzmy długi łańcuch ludzi dobrej woli, niosących pomoc potrzebującym dzieciom. Każdy z nas może pomoc!

Warto dodać, że organizacja nie ma kosztów administracyjnych – jej działalność w całości opiera się na pracy wolontariuszy, a wszelkie donacje w całości przeznaczane są na pomoc dla dzieci. Datki można odliczyć od podatku – za każdą donację fundacja wystawia zaświadczenie z numerem podatkowym Tax ID. Czeki można wysyłać na adres: Direct Help to Eastern Europe, Inc. 207 Ortiz Blvd. North Port, FL. 34287.

Szczegółowe informacje na temat działalności fundacji Direct Help to Eastern Europe oraz listę ośrodków, do których do tej pory trafiła pomoc, można znaleźć na stronie internetowej www.directhelpforchildren.org. Dodatkowe informacje można uzyskać, pisząc na adres e-mailowy Elżbiety Nazarian: poloniaflorida@yahoo.com lub dzwoniąc pod numer telefonu: 941- 426-7559.

JS

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-20-2018
Koncert Krzysztofa Medyny i Adama Makowicza
07-21-2018
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-21-2018
Dyskoteka w Polskim Centrum im. św. Jana Pawła II w Clearwater
07-21-2018
Kongres 60 milionów – edycja Buffalo
07-21-2018
Turniej tenisa stołowego w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com