DJ V_Valdi Waldemar Wojtczak...
4 września 2016...

3 lata odsiadki dla polskiego DJ-a

07-31-2017

Waldemar Wojtczak – polski DJ, który wpadł na międzynarodowym lotnisku w Miami na przemycie kokainy w brzuchu – spędzi w więzieniu trzy lata. Taki wyrok w sądzie w Miami zapadł 21 lipca br.

Waldemar Wojtczak to pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego DJ V_Valdi. Był m.in. jurorem podczas Mistrzostw Polski DJ-ów. Występował w wielu polskich klubach. Jest też jednym ze współzałożycieli „Elektrocity” – największego festiwalu muzyki klubowej w Polsce.

4 września 2016 roku Polak leciał z wyspy Trynidad do Finlandii, z przesiadką na międzynarodowym lotnisku w Miami, gdzie zasłabł. W szpitalu Hialeah dał znać lekarzowi, że w żołądku przewozi... woreczki z kokainą. Po kilku dniach, gdy jego stan się pogarszał, został poddany operacji, podczas której z jego żołądka wyciągnięto... 53 gumowe woreczki z kokainą. Było w nich prawie pół kilograma tego narkotyku o wartości szacowanej na 30 tys. dolarów. Woreczki zostały natychmiast przekazane detektywom z Miami-Dade, którzy byli świadkami procedury w sali operacyjnej w szpitalu Hialeah. Po operacji Wojtczak był w stanie krytycznym. Kilka dni później został przewieziony do aresztu Metro West Detention Center.

Polak stanął przed sądem w Miami 17 października 2016 roku. Został oskarżony o przemyt kokainy, przy jednoczesnym wykorzystaniu środków transportu publicznego do dokonania przestępstwa. Na początku Wojtczak nie przyznawał się do winy. Groziło mu od 5 do nawet 40 lat więzienia.  

W końcu przyznał się do winy i zaakceptował karę 3 lat pozbawienia wolności. Wyrok usłyszał 21 lipca br. w Miami. – To była sprawiedliwa decyzja – powiedział jego prawnik Jay White. – Po tym jak zakończy odsiadywanie wyroku zostanie deportowany do Polski – dodał.

Tak zwane „muły narkotykowe”, czyli pasażerowie linii lotniczych, którzy szmuglują narkotyki w żołądku, zwykle pochodzą z Ameryki Łacińskiej i nie są nowym zjawiskiem na południu Florydy.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński w USA

– To była krótka, ale bardzo intensywna wizyta – mówi o pobycie wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych konsul Sabina Klimek z Wydziału Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku. W dniach 19-22 listopada minister odbył w Bostonie, Nowym Jorku oraz Waszyngtonie szereg spotkań z inwestorami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej. Fot. Marcin Bolec

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com